SI-Consulting członkiem Stowarzyszenia Blockchain Polska

SI-Consulting zostało członkiem Stowarzyszenia Blockchain Polska!

Idea jaka przyświeca wspólnej działalności to poszerzanie świadomości dotyczących potencjału jaki drzemie w technologiach z rodziny blockchain oraz edukowanie, gdyż sama świadomość istnienia technologii nie wystarczy, należy również edukować o zawiłościach związanych z technologią blockchain.

- Skupiając się przede wszystkim na świecie biznesu mamy nadzieję trafić do samych twórców rozwiązań, którzy dzięki naszej pomocy zbudują wartość dodaną, a wszystko to w jak najbardziej przystępnej formule jaką jest networking. Ufamy, że spotkania z serii #blockchainbusiness będą nie tylko poszerzać świadomość i edukować w temacie blockchain, ale także pozwolą na swobodną wymianę informacji między uczestnikami i prelegentami. Cieszymy się z każdego kontaktu, który został nawiązany dzięki naszym staraniom – mówi Prezes Stowarzyszenia Bartosz Bilicki.

W ramach stowarzyszenia powstały obecnie dwie inicjatywy: Blockchain Business jako cykliczne wydarzenia, kierowane przede wszystkim do przedstawicieli biznesu, właścicieli firm / start up’ów, menedżerów różnych szczebli oraz Blockchain Girls Inicjatywa skupiona wokół budowania społeczności kobiet zainteresowanych tematem technologii blockchain. Obydwie polegają na organizacji darmowych wydarzeń w formule ‘meetup’ i odbywają się w wielu miastach w całej Polsce (Poznań, Gniezno, Wrocław, Łódź, Szczecin, Gdynia), a także poza granicami (Berlin). Jednak na tym Stowarzyszenie nie poprzestaje i w najbliższych miesiącach planowane są również spotkania w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, a chęć rozpoczęcia współpracy zgłaszali również koordynatorzy z Rzymu, Hamburga i Sztokholmu.

Trwają także prace nad uruchomieniem trzeciej gałęzi działalności stowarzyszenia, służącej do rozprzestrzeniania wiedzy o technologii Blockchain - pod nazwą Blockchain Devs . Spotkania odbywać się będą we współpracy z uczelniami technicznymi na terenie kraju.