SI-Consulting i Automation Anywhere partnerami w biznesie.

SI-Consulting i Automation Anywhere partnerami w biznesie.

SI-Consulting rozpoczęło współpracę partnerską z Automation Anywhere, światowym liderem w dziedzinie automatyzacji procesów (RPA – Robotic Process Automation). Jest to naturalna konsekwencja realizacji strategii wspierania digitalizacji przedsiębiorstw. Zaawansowane rozwiązania RPA umożliwiają płynne przejście od manualnych, często powtarzalnych czynności do wydajnych, w pełni zautomatyzowanych i bezobsługowych procesów dostarczanych w sposób sprawny i niezawodny przez 24 godziny na dobę.

Zaangażowanie programowych robotów w łańcuch realizowanych w przedsiębiorstwie zadań nie tylko podnosi efektywność i produktywność, ale redukuje również ilość pomyłek i koszty operacyjne. RPA przede wszystkim zmienia sposób myślenia o przebiegu procesu. Naturalnym bowiem staje się identyfikowanie wąskich gardeł, upraszczanie przebiegu zadań, a w konsekwencji automatyzacja i uwalnianie potencjału pracowników do generowania nowych wartości – mówi Paweł Wala, Wiceprezes SI-Consulting. - Od ponad 20 lat obserwuję rozwój informatyzacji przedsiębiorstw i jestem przekonany, że każde z nich jest w stanie odnieść wymierne korzyści z wdrożenia procesu robotyzacji. Naszą ambicją jest inicjować, a także zachęcać innych do zmian i rozwoju.

Robotic Process Automation (RPA) to wirtualny pracownik, który działa 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Idea jaka przyświeca temu rozwiązaniu to odtworzenie zadań i prac użytkownika realizowanych w różnych systemach informatycznych. Boty nie tylko odwzorowują w sposób przewidywalny i powtarzalny zaprogramowane zadania, dają również  możliwość włączenia nowoczesnych technik rozpoznawania tekstów lub obrazów, a także zastosowanie elementów sztucznej inteligencji.

Tworzone rozwiązania RPA nie wymagają specjalistycznej integracji z obsługiwanym oprogramowaniem, gdyż całość działań odbywa się w środowisku wirtualnym, a boty wykonując zadania symulują pracę użytkownika. Wdrożenie automatów RPA pozwala podnosić jakość, działać zgodnie z procedurami oraz łatwiej zarządzać ryzykiem.

Automation Anywhere jest liderem rozwiązań RPA, a swoją działalność rozpoczęła około 14 lat temu. Pierwotnym celem, który przyświecał jej założycielom było zaoferowanie potęgi automatyzacji dla każdego biznesu i każdego komputera dzięki zaprojektowaniu usprawnień i dostarczaniu oprogramowania jako uzupełnienia ludzkiej pracy „cyfrową siłą roboczą” –  czytamy w jednej z wypowiedzi przedstawiciela firmy. Popularność technologii informatycznych w ostatniej dekadzie sprawia, że łatwość rozwiązań, jaką zapewnia RPA, są dziś niezbędnymi narzędziami do zadowolenia klientów i dalszego rozwoju przedsiębiorstw. 

AA partnerem SI