Dlaczego warto skorzystać z narzędzi RPA w czasach pandemii COVID-19?

RPA

Trwająca od kilku tygodni pandemia koronawirusa znacząco wpływa na większość aspektów naszego życia, zarówno osobistego, jak i zawodowego. Bez wątpienia obecna sytuacja spowodowała zmiany wzorców pracy, w wyniku czego stanęliśmy przed wieloma nowymi wyzwaniami.  Jak im sprostać i maksymalnie ograniczyć wpływ wirusa na nasze codzienne obowiązki? Gdzie człowiek nie może, tam robot da sobie radę!

Jedną z największych bolączek obecnych czasów jest zmniejszony zespół. Sytuacje, w których pracujemy przy znacznie mniejszej liczbie pracowników, potrafią przysporzyć nam niemałych zmartwień, bo, nawet w tych okolicznościach,  musimy osiągnąć ten sam poziom jakości usług. Ponadto obowiązują nas umowy SLA i terminy, nadal musimy znajdować dane i w sprawny sposób aktualizować swoje systemy informatyczne. Mamy co najmniej taką samą (jeśli nie większą) ilość materiałów do przetworzenia…  tylko zasoby są znacznie zmniejszone. Obserwujemy wzmożony popyt na takie zakresy, jak chociażby natychmiastowe aktualizacje cen, warunki płatności czy zamówienia sprzedaży, w których dane muszą być wydobywane, zmieniane, a następnie szybko aktualizowane. Większość z nas biuro zamieniło na pracę z domu, a to często oznacza obniżoną interakcję ze współpracownikami oraz ograniczone możliwości korzystania z systemów (np. SAP GUI).

Robotyzacja procesów wsparciem w pracy

O negatywnym wpływie koronawirusa na sferę biznesu można rozprawiać godzinami, jednak zamiast przesadnie skupiać się na zagrożeniach, czas pomyśleć o skutecznych rozwiązaniach.  Do takich bez wątpienia powinniśmy zaliczyć narzędzia RPA -  o ich nieocenionej skuteczności przekonało się już wiele firm.

W przypadku narzędzi RPA kluczowe znaczenie odgrywa dostęp do danych w postaci elektronicznej. Jeśli go posiadamy lub jeśli mamy możliwość wygenerowania ustrukturyzowanych danych w postaci elektronicznej (np. w szablonach Excel), bez problemu możemy powierzyć część pracy do obróbki botom - cyfrowym pracownikom - w celu dalszej aktualizacji głównych systemów, takich jak np. SAP.
Z zastosowaniem RPA korzystanie z personelu tymczasowego jest proste, a brak wiedzy procesowej można łatwo przezwyciężyć za pomocą prostych w użyciu skryptów RPA.
Wszelkiego rodzaju analizy i raportowanie, które są nieodzowną częścią zarządzania sytuacją bieżącą, dzięki botom RPA możemy wykonywać automatycznie i znacznie szybciej niż przy wykorzystaniu metod tradycyjnych.

Digitalizujemy szybko i skutecznie

Współczesne narzędzia RPA pozwalają tworzyć praktyczne rozwiązania automatyzujące procesy bez znajomości języków i zaawansowanych technik programowania - bezpośrednio przez użytkowników biznesowych. To rozwiązanie sprawia, że braki zasobów IT i wykwalifikowanych konsultantów przestają blokować rozwój automatyzacji. 

A co z problemami dotyczącymi przeciążonej sieci i ruchu VPN? Możemy je pokonać! W tym wypadku niezawodne okazuje się odpowiednie planowanie obowiązków naszych cyfrowych pracowników, tak by ich praca przypadała głównie na czas, gdy sieć jest mniej obciążona. Aby dopasować i wdrożyć narzędzia RPA w zakresie odpowiednim dla Twojej firmy, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań SI-Consulting przy wykorzystaniu ekspertów w tej dziedzinie. Skorzystanie z doświadczenia i rozległej wiedzy pozwala digitalizować szybko i skutecznie, czyli dokładnie tak, jak wymaga tego obecna sytuacja!

Zespół RPA, SI-Consulting