Rozwiązania chmurowe, czyli cyfrowa przyszłość Twojej firmy

Rozwiązania chmurowe z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność, istnieje jednak wciąż wiele firm, które nadal nie zdecydowały się na tego rodzaju usługi. Dlaczego? Na etapie podejmowania decyzji o wdrożeniu rozwiązań chmurowych w przedsiębiorstwie często pojawia się obawa o bezpieczeństwo danych. Czy jest ona uzasadniona? Nie w przypadku rozwiązań, takich jak Microsoft 365 czy Microsoft Azure!

Dane przechowywane za pośrednictwem rozwiązań chmurowych Microsoft są bezpieczne dzięki zastosowaniu mechanizmów silnego szyfrowania. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, że wśród kluczowych zasad prywatności w chmurze Microsoft istotną rolę odgrywają takie elementy jak: kontrola, przejrzystość, bezpieczeństwo, brak targetowania na podstawie treści oraz silna ochrona prawna. Niezależnie od tego, gdzie prowadzimy swój biznes, możemy mieć pewność, że usługi chmurowe Microsoft są zgodne z prawem lokalnym.

Jeśli pomimo tych zapewnień nadal zastanawiasz się czy rozwiązania chmurowe są odpowiednie dla Twojej firmy, być może przekona Cię odpowiedź na 5 kluczowych pytań, które znajdziesz w filmie „Jak usługi chmurowe wspomagają nas w zabezpieczeniu naszych danych”.

  1. Jak firma Microsoft chroni i zarządza danymi?
  2. Czym jest model wspólnej odpowiedzialności?
  3. Jak oceniasz zgodność swojej organizacji?
  4. Czy produkty Microsoft są certyfikowane zgodnie z obowiązującymi normami?
  5. Czy Twoja firma jest gotowa na cyfrową przyszłość?

Wiele osób nie jest świadomych, że rozwiązania chmurowe to nie tylko przechowywanie danych i zapewnienie zasobów obliczeniowych dla naszych systemów. Microsoft 365 i Microsoft Azure cieszą się ogromnym uznaniem m.in. wśród firm posiadających w swoich szeregach osoby pracujące zdalnie. W każdej organizacji są tacy pracownicy i często nie wiemy do końca w jaki sposób weryfikować jakość i bezpieczeństwo takiej pracy. Jednym z pomocnych rozwiązań jest portal zabezpieczeń platformy Microsoft 365 oraz powiązany z nim portal Cloud APP Security. Po więcej informacji, case study i wskazówki dotyczące korzystania ze wspomnianego narzędzia zapraszamy do obejrzenia filmiku.

Rozwiązania chmurowe to również… doradztwo biznesowe ! Podczas współpracy z tradycyjnym doradcą biznesowym spotykamy się często z wieloma niewiadomymi: nie wiemy, co w rzeczywistości potrafi taka osoba, skąd czerpie wiedzę i przede wszystkim, czy ta wiedza okaże się dla nas pomocna np. czy dzięki niej firma zrealizuje konkretne oszczędności czy zwiększy bezpieczeństwo świadczonych usług. Z pomocą nadciągają rozwiązania chmurowe! W chmurze Microsoft czekają na nas wirtualni doradcy, którzy czerpią swoją wiedzę z tego, co rzeczywiście robimy, używamy, jak działamy i do czego wykorzystujemy nasze systemy. Mając te informacje oraz szeroką wiedzę na temat systemów i rozwiązań dostępnych w chmurze, wirtualni doradcy są w stanie dostarczyć nam naprawdę cenne i wartościowe dane. W filmie przyglądamy się jednemu z nich, czyli Microsoft Azure Advisor.

Podsumowując – Twoja firma jest gotowa na cyfrową przyszłość, a rozwiązania chmurowe mogą tylko jej w tym pomóc.

Materiały wideo pochodzą z konferencji SI-Customer Day 2020.