SAP S/4HANA bez tajemnic - 5 głównych korzyści biznesowych i technologicznych wynikających z migracji

S/4 HANA bez tajemnic

 

Użytkownicy systemu SAP ERP stoją przed decyzją o migracji na nową platformę SAP S/4HANA. Poznaj 5 głównych korzyści biznesowych i technologicznych, a już dziś zaczniesz planować migrację do SAP S/4HANA

SAP S/4HANA – dlaczego warto migrować?

Głównym powodem, dla którego już teraz warto przygotowywać się do migracji do SAP S/4HANA jest maintenance. Poprzedzająca S/4HANA wersja systemu będzie objęta standardowym maintenance jedynie do końca 2027 roku, a to oznacza, że po tym okresie w ramach standardowych opłat nie będą już dostarczane pakiety rozwojowe oraz poprawki wynikające np. ze zmian przepisów. Za migracją do SAP S/4HANA przemawia również wiele zupełnie nowych możliwości technologicznych i biznesowych.

Otwórz się na nowe możliwości z SAP S/4HANA

Wśród najważniejszych możliwości, do których dostęp otrzymują użytkownicy systemu dopiero po migracji do wersji S/4HANA, należy zaliczyć:

  • Uproszczenie procesów biznesowych

Oparcie o najlepsze branżowe praktyki biznesowe pozwala zoptymalizować procesy biznesowe, uprościć sposób działania procesów i skoncentrować się na tych aspektach działania firmy, które faktycznie generują wartość i dają przewagę konkurencyjną.

  • Automatyzacja procesów, nowe technologie

Platforma S/4HANA to szereg rozwiązań wspierających budowę inteligentnego przedsiębiorstwa. Uproszczone i ustandaryzowane procesy dają możliwość bardziej efektywnego wykorzystania robotyzacji, cyfrowych asystentów czy algorytmów sztucznej inteligencji.

  • Przyspieszenie procesów

Wykorzystanie bazy danych HANA i przetwarzania in memory sprawia, że problemy z wydajnością praktyczne znikają - nawet w przypadku wyboru ścieżki konwersji systemu efekty optymalizacyjne mogą być spektakularne. To są fakty potwierdzane przez zaskoczonych skalą przyspieszenia systemu klientów.

  • Analityka

Uproszczone struktury danych oraz nowa technologia bazodanowa pozwala na odejście od tradycyjnych, zasilanych czasowo hurtowni danych i oparcie raportowania bezpośrednio na systemie ERP. Teraz każdy raport jest dostępny „od ręki” i bazuje na danych zawsze aktualnych. Raportowanie odbywa się bezpośrednio na danych cząstkowych, nie na agregatach w hurtowni, więc unikamy potencjalnych błędów w zasilaniu danymi, agregowaniu danych i porównywania wielu raportów. Co więcej, dzięki temu w jednym systemie możemy analizować dane od ogółu do szczegółu i każdej pozycji dokumentu źródłowego.

  • Ergonomia

Nowy sposób obsługi systemu poprzez FIORI to nie tylko nowy wygląd a zmiana obsługi systemu na bardziej intuicyjną i wspierającą użytkownika. Pulpity z przypisanymi do użytkownika KPI i aplikacjami pozwalają w szybkim tempie zająć się sprawami wymagającymi jego działania. Informację np. o nowych zleceniach do zaplanowania, zamówieniach do zatwierdzenia, istotnych danych użytkownik ma na własnym pulpicie. Wyszukiwanie pełnotekstowe, znane z przeglądarek internetowych, pozwala na szybkie wyszukiwanie w systemie potrzebnych informacji bez konieczności wykorzystywania niezbędnych dotychczas kodów transakcji. To zwiększa nie tylko komfort pracy użytkowników, ale także ich efektywność.

Już dziś zacznij planować migrację do SAP S/4HANA

Kluczem do udanej migracji jest odpowiednie planowanie działań. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami SI-Consulting wszystkie osoby zainteresowane migracją – niezależnie od tego, czy są Państwo zdecydowani już teraz, czy dopiero rozważają migrację w przyszłości. Dzięki poznaniu potrzeb przedsiębiorstwa będziemy mogli zaproponować rozwiązania, które przyniosą firmie długofalowe korzyści.