Sztuczna Inteligencja

Nie ma wątpliwości, że jesteśmy świadkami największej transformacji cyfrowej w biznesie w historii ludzkości. Rosnąca rola komputeryzacji procesów biznesowych wymaga tworzenia nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które pokryją te potrzeby. Najciekawszą grupą systemów jest rozwijająca się w zawrotnym tempie dziedzina sztucznej inteligencji. Nowoczesne technologie informatyczne są coraz chętniej wdrażane w biznesie. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego istnieje możliwość łączenia specjalistycznej wiedzy człowieka z analizami generowanymi przez komputery. Wykorzystywanie zaawansowanych funkcji sztucznej inteligencji pomaga przedsiębiorstwu osiągać duże korzyści przy niskich kosztach.

Obszary sztucznej inteligencji

Tematyka sztucznej inteligencji w ostatnich latach uległa dużemu rozbudowaniu. W związku z tym naturalnym jest, że musiała zostać podzielona na obszary:

 • logika rozmyta
 • rozpoznawanie obrazów
 • uczenie maszynowe
 • eksplorowanie danych
 • sieci neuronowe
 • rozpoznawania mowy
 • maszynowe tłumaczenie 
 • systemy eksperckie

Zespół programistów SI-Consulting w realizowanych projektach często wykorzystuje nowoczesne technologie. Zapewniamy w ten sposób dostarczanie produktów najwyższej jakości cechujących się profesjonalną odpowiedzą na potrzeby biznesowe naszych partnerów.

Sztuczna inteligencja w produktach SAP

Produkty SAP również posiadają narzędzia wspomagające wykorzystanie sztucznej inteligencji. Pierwszą z możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w aplikacjach biznesowych jest SAP Leonardo Machine Learning Foundation. Ta funkcjonalność to część rozbudowanej i dającej ogromne możliwości zwiększenia potencjału biznesowego platformy SAP Cloud Platform. Oparta na rozwiązaniu chmurowym umożliwia wykorzystanie gotowych narzędzi w aplikacjach opartych na technologii uczenia maszynowego. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że samo korzystanie z algorytmów jest wyjątkowo proste, pomimo skomplikowanych rozwiązań technologicznych użytych w ich budowie. 

Korzyściami wykorzystania tego narzędzia w przedsiębiorstwach są:

 • szybsze podejmowanie decyzji - dzięki wykorzystaniu algorytmów opartych na uczeniu maszynowym jesteśmy w stanie ustalić odpowiednie priorytety i automatyzować podejmowanie decyzji na podstawie dostępnych danych i informacji. Z drugiej strony uczenie maszynowe pozwala znaleźć nowe szanse biznesowe i kreować właściwe działania.
 • elastyczność - systemy informatyczne oparte o powyższe rozwiązanie potrafią reagować na dane, które pojawiają się w czasie rzeczywistym i zestawiać je z danymi historycznymi. Pozwala to reagować na bieżąco w istotnych momentach funkcjonowania procesu biznesowego. 
 • wydajność - procesy biznesowe wspomagane profesjonalnymi algorytmami uczenia maszynowego mogą bardzo mocno zwiększyć swoją wydajność. Przykładem wykorzystania może być opracowanie dokładnych planów oraz prognoz przy jednoczesnej automatyzacji działań i redukcji kosztów. 

Tworzenie aplikacji