Przełomowe wdrożenie SAP w Impelu

SI-Consulting wspólnie z IMG Polska opracuje koncepcję wdrożenia systemu SAP dla Grupy Kapitałowej Impel. Czytaj więcej o projekcie na stronach Impel Pressroom Treść komunikatu ze stron Impela
[źródło: http://www.impel.com.pl/pressroom.php?id=73]
 
 
Przełomowe wdrożenie w Impelu
 
Grupa Impel – największa w Polsce grupa firm specjalizujących się w usługach outsourcingu dla przedsiębiorstw - rozpocznie prace nad wdrażaniem zintegrowanego systemu informatycznego. Projekt Grupy Impel oraz firmy SAP jest jednym z największych i najbardziej złożonych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Wdrożenie zaplanowane jest na dwa lata.
System informatyczny Grupy Impel będzie składał się z sześciu segmentów. W pierwszej kolejności - w styczniu 2008 r. - uruchomiona zostanie główna część systemu, odpowiedzialna za sprzedaż i zakupy, logistykę i produkcję, realizacje usług, kontrolling oraz finanse i księgowość w ramach poszczególnych spółek Grupy. Równolegle zacznie działać bardzo ważny system administrowania kadrami i płacami, umożliwiający stosowanie nowoczesnych narzędzi do zarządzania zasobami ludzkimi, takich jak e-learning czy e-recruting.
Nowy system informatyczny zapewni Grupie Impel optymalizację kosztów oraz przyniesie wiele korzyści w zakresie relacji z klientami spółek Grupy Impel, dzięki bieżącej analizie jakości obsługi. System pozwoli także na monitorowanie prowadzonych negocjacji handlowych i realizacji kontraktów. Grupa szacuje, że przyczyni się to nie tylko do wzrostu przychodów ze sprzedaży i skuteczności zawierania umów.
„Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego jest przełomowym momentem w historii Grupy Impel. System pozwoli nam na osiągnięcie najwyższego poziomu zarządzania przedsiębiorstwem i liczymy, że przełoży się to bezpośrednio na wzrost satysfakcji naszych klientów. Projekt wdrożeniowy jest jednym z największych tego rodzaju, bowiem obejmie ponad 30 spółek Grupy świadczących usługi na terenie całego kraju. Przewidujemy, że wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, które nam dostarczy, wpłynie na zwiększenie rentowności przychodów z kontraktów.” – mówi Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA.
Na potrzeby nowego systemu przeprowadzona zostanie reorganizacja sieci teleinformatycznej oraz modernizacja osprzętowania w spółkach Grupy Impel na terenie całego kraju.