SI-Consulting S.A. zapewni serwis i rozwój systemu SAP w US Pharmacia Sp. z o.o.

W ramach podpisanej w kwietniu 2010 umowy SI-Consulting realizować będzie wsparcie w utrzymaniu oraz serwis aplikacyjny systemu SAP dla US-Pharmacia w obszarach: finanse i kontroling, sprzedaż i dystrybucja, gospodarka materiałowa, zarządzanie magazynami, planowanie produkcji, zarządzanie jakością, zarządzanie kadrami, Business Intelligence. Przedmiotem umowy jest również wsparcie administracji systemu i platformy sprzętowej. W ramach kontraktu klient planuje także rozwój dodatkowych funkcjonalności systemu SAP. 
SI-Consulting spełniło wysokie wymagania stawiane przez US Pharmacia wobec dostawcy usług serwisowych, legitymując się wysokimi kompetencjami w zakresie systemu SAP, potwierdzonymi certyfikatami SAP. Istotne znaczenie miało także posiadanie przez SI-Consulting zespołu o szerokiej wiedzy biznesowej z branży farmaceutycznej, przeszkolonego w zakresie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP - Good Manufacturing Practice). 
 
Obie firmy współpracowały ze sobą już wcześniej: SI-Consulting brało udział jako główny podwykonawca SAP Polska w realizacji wdrożenia, którego zakończenie obie strony mogą określić mianem sukcesu. Wcześniej konsultanci SI-Consulting wspierali Klienta w projekcie walidacji systemu Axapta, co zaowocowało zaufaniem i partnerskimi relacjami między obiema stronami.
 
Za realizację umowy odpowiada zespół serwisowy funkcjonujący w ramach działu konsultingu SAP firmy SI-Consulting. Usługa realizowana jest w oparciu o specjalnie przygotowany na potrzeby serwisu system SAP Solution Manager, gwarantujący wysoki standard i jakość obsługi. „Zastosowanie narzędzi SAP do obsługi systemów SAP wydaje się być logicznym i naturalnym wyborem – mówi dyrektor konsultingu, Dariusz Wiśniewski – na jednej platformie obsługujemy także zgłoszenia wynikające z usługi SAP Enterprise Support”.
 
Realizacja wsparcia systemu SAP w USP musi realizować wymóg utrzymania aplikacji SAP w stanie zwalidowanym, zapewnienia odpowiednich czasów reakcji oraz przygotowania rozwiązań zgłoszonych błędów (Service Level Agreement). 
 
 
______________________________________________________________
 
US Pharmacia to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo – w ciągu 19 lat działalności stało się liderem polskiego rynku leków dostępnych bez recepty. W portfelu spółki znajdują się tak znane leki jak APAP, Ibuprom, Gripex i Vigor.
US Pharamacia jest jedną z niewielu firm farmaceutycznych, które wdrożyły system SAP z równoczesną walidacją systemu względem wymagań GMP. Projekt wdrożenia i walidacji systemu rozpoczął się w maju 2009 i został zrealizowany w rekordowym dla swego zakresu czasie 9 miesięcy.