SAP liderem rynku oprogramowania CRM

    • crm
Firma SAP AG poinformowała, że zajmuje pozycję lidera światowego rynku rozwiązań do zarządzania relacjami z klientami (CRM) pod względem udziałów w rynku. Jak wynika z raportu firmy Gartner, Inc., pt. „Market Share Snapshot: CRM Software, 2011”, SAP utrzymał pierwsze miejsce pod względem wysokości przychodów z aplikacji CRM i osiągnął w 2011 roku udział 19,3%, co oznacza wzrost wartości sprzedaży o 16,3% w stosunku do 2010 r.*
 
Wdrożenia SAP CRM to obszar, w którym specjalizuje się SI-Consulting. Firma jest autorem sukcesu jednego z największych wdrożeń SAP CRM w Polsce (Grupa Impel). Zaimplementowany system pozwala zapewnić znakomitą obsługę klientów i zmaksymalizować efektywność każdej interakcji z klientami przez dowolny dział: sprzedaży, marketingu, serwisu, finansów, łańcucha dostaw, logistyki, produkcji czy kadr.
 
Według raportu firmy Gartner, „kluczowe aspekty, które pobudzają rosnące zainteresowanie oprogramowaniem CRM, to mobilność, media i technologie społecznościowe, internetowe narzędzia analityczne oraz e-handel”. 
 
* Gartner „Market Snapshot: CRM Software 2011”, Sharon A. Mertz, 26 kwietnia 2012 r.