Rozszerzenie koncepcji SI-FLOW w Kronopol Sp. z o.o

    • krono

13 grudnia 2013 spółka Kronopol z Żar złożyła zamówienie na rozszerzenie posiadanego już rozwiązania w zakresie obsługi elektronicznego obiegu dokumentów księgowych SI-FLOW. Warto zwrócić tu szczególną uwagę na niebanalność planowanego rozwiązania, ponieważ będzie ono dotyczyło obsługi specyficznych procesów faktur zakupowych za surowiec drzewny oraz transport wyrobów gotowych.

Zapotrzebowanie na takie dodatkowe rozwiązanie wynika z niestandardowego procesu obsługi faktur zakupowych, które odbiegają od procedur objętych wdrożeniem SI-FLOW z 2013 roku. Niezaprzeczalną korzyścią płynącą z tego nowego rozwiązania będzie objęcie zakresem SI-FOLW już wszystkich rodzajów faktur zakupowych w Kronopol Sp. z o.o.

Znaczącą wartością projektu jest również integracja w rozwiązaniu faktur elektronicznych wystawianych przez sporą grupę dostawców. Tego typu faktury nie będą już drukowane i będą trafiały do obiegu w swojej oryginalnej, elektronicznej formie. Takie działania zwiększają efektywność biznesową, ale także poprzez rezygnację z wykorzystania do drukowania papieru i sprzętu drukarskiego wpływają na ochronę środowiska, co jest istotnym elementem polityki Spółki Kronopol.

Przewidywany termin rozpoczęcia projektu, obejmujący m.in. testy, szkolenia oraz wdrożenie opracowanego rozszerzenia to przełom maja i czerwca 2014. Wszystkie prace będą wykonywane bezpośrednio przez pracowników firmy SI-Consulting przy udziale zespołu Kronopol Sp. z o.o.

SI-FLOW to autorskie rozwiązanie SI-Consulting, służące do usprawnienia zarządzania dokumentacją finansową, przystosowane do integracji z systemem SAP. To kompleksowa struktura umożliwiająca wydajne przetwarzanie otrzymywanych faktur do postaci cyfrowej, rozpoznanie i zarejestrowanie w systemie niezbędnych danych z faktury oraz ich odpowiednie procedowanie w systemie obiegu dokumentów zbudowanym na platformie SAP.

Elastyczny system obiegu dokumentów zapewnia ich przepływ zgodnie z obowiązującym w organizacji procesem decyzyjnym – od chwili wpłynięcia faktury do systemu - do momentu jej archiwizacji. Dzięki swej funkcjonalności oraz pełnej integracji z systemem SAP rozwiązanie takie znacznie zmniejsza pracochłonność procesu obsługi faktur usprawniając jednocześnie zarządzanie finansami organizacji. Rozwiązanie SI-FLOW z powodzeniem funkcjonuje już w takich przedsiębiorstwach, jak: Grupa Impel, Telewizja Polska, Tauron Polska Energia, czy Polfarmex.

Kronopol Sp. z o.o. jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Spółka powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia przez holding upadających Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Wraz z rozwojem oferty produktowej rozbudowana została sieć dystrybucji, zarówno w Polsce, jak i na rynkach eksportowych. Dzisiaj Kronopol eksportuje do 50 krajów na wszystkich kontynentach.