Bo bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych!

si consulting patron medialny książka marcin pieleszek

Bo bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych!

SI-Consulting patronem medialnym książki autorstwa Marcina Pieleszka.

 

W dniu 11 grudnia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu miała miejsce premiera książki Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każdego autorstwa Marcina Pieleszka. Wydawcą jest Helion, a nasza firma objęła patronat medialny.

Dziś, w dobie tak szybko rozwijających się technologii i ich powszechności w codziennym życiu, coraz bardziej i częściej jesteśmy narażeni na utratę swojej tożsamości. Załączniki w mailach z podlinkowanymi wirusami, fałszywe strony www to najczęstsze środki wykorzystywane przez hakerów. Cyberbezpieczeństwo jest odpowiedzialnością, od której nie da się uciec. Jak więc sobie z tym radzić, jakich używać narzędzi do ochrony, czy wreszcie - jakie wypracować nawyki, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo? Na te i wiele innych pytań stara się w swojej książce odpowiedzieć jej autor.

To jest książka napisana przez informatyka dla nie-informatyków, czyli każdego użytkownika wszechogarniającej nas w każdej dziedzinie technologii. Żyjemy w świecie, w którym telefony, telewizory itp. stały się komputerami, rozwija się „internet rzeczy” i coraz więcej urządzeń podłączonych jest do globalnej sieci. Bezpieczeństwo cyfrowe zależy w ogromnej mierze od każdego z nas, a ściślej rzecz ujmując od świadomości zagrożeń oraz umiejętności stosowania czasami prostych i darmowych narzędzi, które zwiększają stopień ochrony danych, pieniędzy i cyfrowej tożsamości – mówi Marcin Pieleszek.

Autor publikacji, absolwent Politechniki Wrocławskiej, to spec od bezpieczeństwa systemów z ponad 20-letnim stażem, certyfikowany trener Microsoft, wykładowca akademicki, przedsiębiorca i inwestor, współautor Biblii e-biznesu 2. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych na różnych szczeblach kształcenia.

Zachęcamy do lektury!

https://helion.pl/ksiazki/badz-bezpieczny-w-cyfrowym-swiecie-poradnik-bezpieczenstwa-it-dla-kazdego-marcin-pieleszek,pobeit.htm#format/d