Budowa i wdrażanie systemów i aplikacji

Wytworzenie nowego systemu informatycznego to złożony proces, w którym często współpracują nie tylko programiści, konsultanci biznesowi, specjaliści UI/UX i oczywiście testerzy, którzy zapewniają odpowiednią jakość produktu finalnego.

Wytwarzanie oprogramowania 

Proces produkcji oprogramowania to skomplikowany proces twórczy. Podczas realizacji naszych projektów preferujemy podejście zwinne, które umożliwia szybie rozpoczęcie prac i postępy realizowane w cyklicznych ostępach czasu tzw. sprintach. Sprinty w zależności od projektu mają 1-4 tygodni. Zakres (zawartość) każdego sprintu planowana jest z Product Ownerem. Odbiory przyrostów funkcjonalności realizowane są na końcu sprintu. Każdy sprint wg uzgodnienia kończy się wydaniem nowej wersji aplikacji, którą może testować zespół klienta. Klient ma dostęp do prototypu, i może zgłaszać bieżące uwagi do projektu mając wpływ na całościowy zakres projektu. Innymi zespół klienta ma realny wpływ na rozwój produktu.

 

Kontrola i zapewnienie jakości 

Jeden z ważniejszych etapów produkcji oprogramowania jest przygotowanie i przeprowadzanie testów (jednostkowych, funkcjonalnych, automatycznych itd.)  Gruntowne testy na różnych etapach rozwoju aplikacji zapewniają powstanie dobrze działającego rozwiązania, które jest akceptowane przez Klienta.