SI-Consulting współpracuje z NATO

NATO

 

Za nami pierwsze sukcesy w ramach współpracy z NATO – mamy przyjemność wspierać Innovation Hub (Centrum Cyfrowych Innowacji przy bazie NATO w Norfolk) już przy kilku różnych projektach! Jakich? Ze względów bezpieczeństwa nie możemy zdradzać szczegółów – powiemy tylko tyle, że od teraz, słysząc słowo Jedi, nie myślimy już o Gwiezdnych Wojnach -> JEDI (JTAC Enterprise Data Infrastructure) to nazwa projektu, który jest obecnie rozwijany przez Innovation Hub. Od razu spieszymy z wyjaśnieniami słowa JTAC -> to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy kierują działaniami samolotów bojowych. Muszą oni regularnie uaktualniać swoje szkolenia i doskonalić umiejętności taktyczne, a to z kolei musi być ściśle kontrolowane. Przed wdrożeniem transformacji cyfrowej nie było to proste zadanie! Rozwiązanie, nad którym pracujemy, ma na celu w prosty i w pełni zdigitalizowany sposób potwierdzić, że JTAC posiada wymagane kwalifikacje i certyfikaty.

Jak doszło do naszej współpracy z NATO? W 2020 r. uzyskaliśmy kod NCAGE, dzięki czemu mogliśmy dołączyć do grupy podmiotów upoważnionych do startowania w przetargach natowskich. SI-Consulting obecnie znajduje się w systemie kodyfikacyjnym NATO oraz specjalnej bazie danych, a to daje naszej firmie szansę na dostarczanie rozwiązań technologicznych np. na potrzeby Sił Zbrojnych RP czy wojsk państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Mając na uwadze rozwój całego sektora innowacji w Polsce, planujemy starać się o kolejne działania realizowane z NATO, w tym również te wymagające współpracy z partnerami zewnętrznymi.