Robotyzacja procesów

Platformy RPA skierowane są do przedsiębiorstw przechodzących cyfrową transformację oraz poszukujących większej efektywności w przetwarzaniu ustandaryzowanych procesów.

Praktycznie w każdej  organizacji wykonywanych jest wiele rutynowych czynności, które pracownicy muszą zrealizować ręcznie, np. wprowadzanie dokumentów przychodzących (faktur, zamówień)  czy przepisywanie danych pomiędzy różnymi systemami, tworzenie raportów i zestawień w arkuszach kalkulacyjnych. Automatyzacja Procesów Biznesowych z wykorzystaniem robotów programowych (RPA)  jest efektywnym kosztowo sposobem na usprawnienie tych procesów i szybkim dostosowaniem firmy do dynamicznie zmieniającego się otoczenia rynkowego.

RPA jest oprogramowaniem służącym do odwzorowania ręcznych zadań poprzez naśladowanie pracy człowieka i ich automatycznym wykonywaniu. Jednak robot w odróżnieniu od człowieka może wykonywać je bezbłędnie i nieprzerwanie przez całą dobę (24/7).

Roboty Programowe mają zastosowanie w każdej branży i prawie w każdym procesie. Są one w stanie szybko połączyć ze sobą dowolne , istniejące w firmie narzędzie (aplikację, system, środowisko pracy, itd.). Są pomocne wszędzie tam, gdzie musimy korzystać z systemów starszych generacji, zamkniętych i nie oferujących współczesnych sposobów wymiany danych (api, web services, pliki).

Dzięki robotom komunikacja pomiędzy rozwiązaniami ERP,CRM, workflow, arkuszami kalkulacyjnymi, dokumentami, klientami poczty elektronicznej, bazami danych, a nawet aplikacjami w MS DOS, OS/400 czy innych systemach nie stanowi już problemu i pozwala na usprawnienie wykonywanych czynności do maksimum. Obecnie na rynku funkcjonuje kilka rozwiązań RPA posiadających narzędzia do automatyzacji zarówno całych procesów (End to End) i mogących pracować jako dodatkowy pracownik w Twojej firmie, jak  i tylko najbardziej pracochłonnych etapów i wykorzystywanych jako asystent zwiększający wydajność na poszczególnych stanowiskach.

Korzyści, które niesie wdrożenie RPA w Twojej firmie:

 • Robot jako pracownik jest szybki wydajny i bezbłędny
 • Robot pracuje bez przerwy 24/7/365, nie śpi, nie choruje, nie chodzi na przerwy
 • Oprogramowanie naśladujące czynności wykonane przez zwykłego użytkownika, dzięki czemu wykorzystane są wszystkie możliwości jakie daje dotychczasowe oprogramowanie i infrastruktura 
 • Nie wymaga modyfikacji dotychczasowej infrastruktury teleinformatycznej                

Firma SI Consulting, jako autoryzowany partner trzech wiodących dostawców rozwiązań RPA: UiPath, Automation Anywhere, SAP iRPA z powodzeniem realizuje projekty automatyzacji procesów w wielu obszarach biznesowych:

 • Finanse.
 • Obsługa Klienta
 • HR
 • Transport i Logistyka
 • Bankowość
 • IT

Jeśli rozważasz użycie RPA do zwiększenia wydajności biznesowej swojej firmy, zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszymi inżynierami. Niezależnie od tego, czy jest to Twój  pierwszy pilotaż, czy realizacja istniejącego pomysłu, możemy pomóc znaleźć właściwe rozwiązanie. Oferujemy Twojej firmie konsultację, podczas której będziesz mógł spotkać się ze specjalistą RPA. Poinformujemy Cię, co możesz osiągnąć dzięki RPA, Możemy wspólnie ustalić, które procesy spowalniają Twój biznes i które nadają się do szybkiej automatyzacji.

Nasza konsultacja zapewnia:

 • podstawowe zrozumienie Robotic Process Automation i jego możliwości
 • jasne podejście do realizacji projektu RPA
 • przykłady branżowe tego, w jaki sposób RPA pomaga firmom
 • przegląd dostępnych narzędzi i wybór odpowiednich dla Twoich potrzeb. 

RPA, przekazując robotowi programowemu realizację rutynowych zadań i automatyzując pracę ręczną sprawia, że codzienna praca jest bardziej wydajna, jednocześnie oszczędza czas ekspertów na bardziej opłacalne zadania.

Tworzenie aplikacji