Development aplikacji w chmurze

Cyfrowa transformacja przedsiębiorstw, której jesteśmy świadkami, kreuje nowe kierunki informatyzacji procesów biznesowych. Jednym z takich kierunków jest rosnąca popularność wykorzystania aplikacji i kontenerów danych dostępnych w chmurze. Używanie aplikacji , które nie są umiejscowione na serwerach wewnętrznych niesie za sobą wiele korzyści i możliwości dla przedsiębiorstwa. Najważniejsze z nich to fakt, że aplikacje będące na zewnątrz organizacji nie potrzebują wewnętrznych zasobów technicznych. Dzięki temu firma redukuje koszty związane z  zakupem utrzymywaniem, serwisowaniem i rozbudowywaniem sprzętów elektronicznych. Jednocześnie używając aplikacji w chmurze mamy możliwość zwiększania lub zmniejszania mocy obliczeniowej i przestrzeni dyskowej w zależności od potrzeb.

Aplikacje w chmurze - SAP Cloud Platform

Do aplikacji stworzonych z myślą o użytkowaniu w chmurze  mamy dostęp z każdego miejsca na ziemi, wykorzystując do tego zarówno komputery, jak również smartfony i tablety. Aplikacje zaprojektowane w ten sposób z reguły posiadają duże możliwości integracji, zarówno z innymi aplikacjami w chmurze, jak również z tymi , które zostały zainstalowane na serwerach firmy.  Do kolejnych plusów aplikacji w chmurze możemy zaliczyć elastyczność, dzięki której rozbudowa istniejących aplikacji oraz tworzenie nowych rozwiązań w tej technologii jest dużo prostsze.

Zastosowanie nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań informatycznych sprawia, że wytworzone oprogramowanie jest bardzo bezpieczne.. Programiści tworząc aplikacje wykorzystują znane wzorce projektowe, co umożliwia standaryzację i wysoki poziom tworzonego kodu. Jednocześnie tworzone aplikacje nie muszą być implementowane w tym samym języku, co pozwala wykorzystać potencjał różnych technologii programistycznych.

W odpowiedzi na tak skomplikowane potrzeby biznesowej została m.in. opracowana platforma technologiczna SAP Cloud Platform, która bazuje na rozwiązaniu chmurowym. W tym przypadku nawet praca programisty odbywa się za pomocą środowiska programistycznego umiejscowionego w chmurze, a to zwiększa  elastyczność procesu budowy aplikacji.

Tworzenie aplikacji